Hotel At Six

Hotell och motell

4.5★★★★★(1866 review, från externa källor)

Kontaktinformation

Hotel At Six
Brunkebergstorg 6, 111 51 Stockholm, Sweden, SW26
Stockholm
Få Vägbeskrivning
Öppettider ej tillgängliga
Ring Redigera

Beskrivning av företaget

"Hotel At Six" är ett modernt hotell med elegant inredning och bekväma rum. Rummen är utrustade med gratis Wi-Fi, platt-TV, minibar, sittgrupp samt te- och kaffekokare. Vissa rum har utsikt över staden eller balkonger, och sviter erbjuder separata vardagsrum. En lyxig svit har även ett pentry, matplats och en privat takterrass. Rumsservice finns tillgänglig dygnet runt. Detta exklusiva hotell ligger endast 5 minuters promenad från en spårvagnshållplats och intill ett köpcentrum. Det är även bara 9 minuters promenad till Stockholms kungliga slott och 2 km till konstsamlingarna på Moderna Museet.

Atmosfär
Classy
Kreditkort
Yes
Måltidsalternativ
Take-out, Table Service
Drycker
Full bar
Bra till dans
No
Bra för grupper
Yes
Bra för barn
Yes
Menyer
Breakfast, Dinner
Ljudnivå
Quiet
Uteservering
Yes
Biljardbord
No
Bokningar
Yes
TV
Yes
Wi-Fi
Free

Industri: Resor och transport » Hotell och motell

Engagerad i:
  • Hotell och motell
ISIC-koder
5510

Frågor och svar

  1. 1.Vad är Hotel At Sixs telefonnummer?

    Hotel At Six's phone number is 08-578 828 00.

  2. 2.Var ligger Hotel At Six?

    Hotel At Six is located at Brunkebergstorg 6, 111 51 Stockholm, Sweden, SW26. Get Directions.

  3. 3.Vad är Hotel At Sixs webbplats?

    Hotel At Six's website is www.hotelatsix.com.

0 Recensioner

Var den första att skriva en recension för Hotel At Six.