Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm

Lunchrestaurang

4.8★★★★★(191 review, från externa källor)

Företagskontakt

Nicolas Michailos

    Kontaktinformation

    Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm
    Katarinavägen 19 Slussen, Katarinavägen 19, 116 45 Stockholm, Sweden, SW26
    Stockholm
    Få Vägbeskrivning
    Stängt nu9:00 – 16:00
    • måndag9:00 – 16:00
    • tisdag9:00 – 16:00
    • onsdag9:00 – 16:00
    • torsdag9:00 – 16:00
    • fredag9:00 – 16:00
    • lördagStängd
    • söndagStängd
    Ring

    Beskrivning av företaget

    Farbror Nikos restaurang, café, jazzklubb & galleri är en välrenommerad grekisk restaurang belägen på Södermalm. Restaurangen erbjuder dagens lunch i Slussen och ligger inom gångavstånd till populära platser som Medborgarplatsen, Nytorget och Gamla stan. Gästerna har möjlighet att äta på plats, ta med maten för avhämtning eller få den levererad hem via Foodora, Bolt Food och Godsmak. Förutom matupplevelsen kan besökare njuta av en lugn och solig uteservering. Restaurangen har även fullständiga rättigheter. På menyn finns en variation av autentisk grekisk mat, inklusive gyros (grekisk kebab) som gyrostallrik, moussaka, grekisk sallad, pastitsio (grekisk lasagne), spanakopita och grekiska spenatpiroger. Det finns också 10 vegetariska rätter som passar på en äkta vegetarisk restaurang, såsom vegetarisk moussaka, sallad med grillad halloumi, grön linssoppa och tomatsoppa. Många av lunchrätterna är glutenfria eller laktosfria. En äkta grekisk tzatziki med bröd ingår i lunchen.

    Anställda
    3
    Grundad
    1999
    År i verksamhet
    27
    Cykel parkering
    Yes
    Catering
    Yes
    Kreditkort
    Debit Card, NFC, Yes
    Måltidsalternativ
    Delivery, Take-out
    Klädkod
    Casual
    Drycker
    Yes
    Bra för grupper
    Yes
    Bra för barn
    Yes
    HBTQ-vänligt
    Yes
    Menyer
    Breakfast, Brunch, Coffee, Dinner, Lunch
    Ljudnivå
    Average
    Uteservering
    Yes
    Pris
    $$
    Bokningar
    Yes
    Restroom
    Yes
    TV
    Yes
    Wi-Fi
    Yes

    Industri: Mat och restaurang » Lunchrestaurang

    Engagerad i:
    • Grekiska restauranger
    • Gyrorestaurang
    • Lunchrestaurang
    ISIC-koder
    5610

    Frågor och svar

    1. 1.Hur länge har Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm varit i verksamhet?

      Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm har varit i verksamhet i 27 år.

    2. 2.Vad är Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalms telefonnummer?

      Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm's phone number is 08-462 00 17.

    3. 3.Var ligger Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm?

      Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm is located at Katarinavägen 19 Slussen, Katarinavägen 19, 116 45 Stockholm, Sweden, SW26. Get Directions.

    4. 4.Vilka är Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalms öppettider?

      Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm har öppet under följande timmar: weekdays: 9:00 – 16:00; weekends: Closed.

    5. 5.Vem är den primära kontakten på Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm?

      Den primära kontakten på Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm är Nicolas Michailos.

    6. 6.Vad är Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalms webbplats?

      Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm's website is farbrornikos.se.

    7. 7.Hur stort är Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm?

      Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm anställer ungefär 3 personer.

    8. 8.Hur många anställda har Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm?

      Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm har ungefär 3 anställda.

    0 Recensioner

    Var den första att skriva en recension för Farbror Nikos grekisk restaurang & lunch Södermalm.