Barnbutiken FiliOli

Leksaker

4.5★★★★★(10 review, från externa källor)

Kontaktinformation

Barnbutiken FiliOli
Forelltorget 8, 141 47 Huddinge, Sweden, Huddinge kommun, SW26
Huddinge kommun
Få Vägbeskrivning
Öppet — stänger kl. 19:0010:00 – 19:00
  • måndag10:00 – 19:00
  • tisdag10:00 – 19:00
  • onsdag10:00 – 19:00
  • torsdag10:00 – 19:00
  • fredag10:00 – 19:00
  • lördag10:00 – 16:00
  • söndag11:00 – 16:00
Ring Email

Beskrivning av företaget

Barnbutiken FiliOli grundades av Arja Hermansson i juni 2010 med målet att erbjuda de bästa produkterna på barn- och babymarknaden utan farliga kemikalier. Sedan dess har butiken växt och 2012 öppnades en ny butik i Huddinge Centrum. Sortimentet har utökats till att inkludera leksaker från ledande tillverkare i Norden. Barnbutiken FiliOli fokuserar på miljö och hälsa i sina produkter och personalen har lång erfarenhet och kunskap om vad som fungerar för barnen. De erbjuder rådgivning och hjälp för att hitta det som passar ditt barns behov. Butiken har även inlett ett samarbete med Lekextra för att sprida sina leksakskataloger i Huddinge med omnejd. Besök vår webbutik på www.filioli.se för att se vårt utbud.

Grundad
2010
År i verksamhet
16
Kreditkort
Debit Card, NFC, Yes
Måltidsalternativ
Delivery
Handikappsanpassat
Parking, Yes
Wi-Fi
Yes

Industri: Shopping » Leksaker

Engagerad i:
  • Babyklädesbutik
  • Babyaffär
  • Barn- och babykläder
  • Barnkalas, tjänster
  • Presentbutik
  • Ekologisk butik
  • Partybutik
  • Leksaker
ISIC-koder
4721, 4764, 4771, 4773, 9329

Frågor och svar

  1. 1.Hur länge har Barnbutiken FiliOli varit i verksamhet?

    Barnbutiken FiliOli har varit i verksamhet i 16 år.

  2. 2.Vad är Barnbutiken FiliOlis telefonnummer?

    Barnbutiken FiliOli's phone number is 070-570 13 39.

  3. 3.Var ligger Barnbutiken FiliOli?

    Barnbutiken FiliOli is located at Forelltorget 8, 141 47 Huddinge, Sweden, Huddinge kommun, SW26. Get Directions.

  4. 4.Vilka är Barnbutiken FiliOlis öppettider?

    Barnbutiken FiliOli har öppet under följande timmar: weekdays: 10:00 – 19:00; Saturday: 10:00 – 16:00; Sunday: 11:00 – 16:00.

  5. 5.Vad är Barnbutiken FiliOlis webbplats?

    Barnbutiken FiliOli's website is www.filioli.se.

0 Recensioner

Var den första att skriva en recension för Barnbutiken FiliOli.